KINEX

KINEX BEARINGS je akciová společnost, která patří mezi významné dodavatele valivých ložisek pro různé segmenty průmyslu. Je součástí globální průmyslové skupiny CK Birla Group s obratem v hodnotě 2,1 miliard euro a v současnosti dodává své produkty do více než 80 zemí světa. Je na prvním místě mezi dodavateli speciálních ložisek pro textilní průmysl a zároveň jedním z největších evropských lídrů ve výrobě válečkových ložisek pro kolejová vozidla. Poskytuje komplexní služby i v oblasti výzkumu a vývoje valivých ložisek.

Výroba ložisek pod označením KINEX je realizována ve 2 závodech se sídlem na Slovensku. V současnosti se výroba v závodě v Bytči orientuje na výrobu ložisek pro textilní průmysl, pro vodní pumpy spalovacích motorů a výrobu ložisek pro letecký průmysl. Kysucký závod je zaměřen na ložiska pro železniční průmysl a standardní katalogový sortiment.

KINEX BEARINGS nabízí široké portfolio typů a modifikací a má dlouholetou tradici ve výrobě ložisek. Závod v Bytči má více než 100 letou tradici ve strojírenském průmyslu. Většina produkce KINEX BEARINGS je exportována do celého světa. Praktické využití pro automobily, železnice, průmyslové aplikace a textilní průmysl.