Klínové řemeny

Klínové řemeny jsou základním typem průmyslových řemenů vhodných k použítí napříč celou průmyslovou výrobou. Dle způsobu vnitřní konstrukce dělíme klínové řemeny na řemeny obalované a řemeny řezané. Z hlediska šířky jsou klinové řemeny vyráběny v provedení klasického profilu a úzkého profilu. Kromě uvedených existují ještě klínové řemeny automobilové a klínové řemeny polyuretanové.

Zobrazit více informací

Řezaný klínový řemen je řemen nové konstrukce, který nahrazuje obalovaný řemen stejného typu (může být použit na pùvodních řemenicích). Řezané řemeny mají oproti obalovaným nekryté broušené boky, kde je viditelná tažná textilní vrstva. Obalované řemeny mají celý povrch obalen pogumovaným plátnem. Řezané řemeny dosahují v porovnání s klasickými obalovanými řemeny vyšší životnosti, zvýšení přenášeného výkonu a umožňují vyšší obvodovou rychlost řemenu.

Konstrukce úzkého profilu byla vyvinuta z klasických profilù jako dùsledek stále větších požadavků na přenos výkonu. Řemen úzkého profilu přenese při zachování velikosti až o 100 % větší výkon než řemen klasického profilu. Tím se mimo jiné výrazně snižuje počet řemenù potřebných k přenosu sil. V praxi se dnes z těchto důvodů stále více přechází na řemeny úzkého profilu.
  • Rozměr
  • Vnější délka (La)
  • Výrobce
Profil
Výpočtová délka (Lw)
Vnitřní délka (Li)
Vnější délka (La)
Zobrazeno: 2127 produktů